Ne Şahsiyetsiz Adamlarmışsınız!
Mehmet Çelik

Mehmet Çelik

...

Ne Şahsiyetsiz Adamlarmışsınız!

08 Haziran 2017 - 09:20

Her insan hata yapabilir. Bu hata sonucu her şeyini; servetini, mevki-makamını, sağlığını… da kaybedebilir. Çevresi ve tanıyanlarını da üzüp kahredebilir.

Ama adam olan, şahsiyetini-onurunu kaybetmez!.. Şahsiyet ve onurunu kaybeden insana yakınları ve tanıdıkları da üzülmezler, onun yakınları veya tanıdıkları olmalarından dolayı utanırlar, kahrolurlar. Yüzüne dahi tükürmezler, tükürüklerine acırlar!

Şu darbeden  yargılananlara bakar mısınız?.. Adamlarda şahsiyet, onur, gurur… hiçbir şey yok!.. Ben darbeci/FETÖ'cü değilim; görmedim, duymadım, terör saldırısı var zannettim… gibi şahsiyetsizce duruş sergiliyorlar!..

Ulan iyi ki darbeci/FETÖ'cü oldunuz. İyi ki o şerefli üniformayı çıkarıp aldık sırtınızdan… Asker dediğin her şeyden önce şahsiyetli ve gururlu olur!..

Tarihte binlerce savaşta esir düşen subaylar bile düşmanlarının karşısında bu zillete düşmedi.

Malazgirt’te Roma İmparatoru Diyojen, Alparslan’ın huzurunda, “savaşı ben kazansaydım, seni öldürürdüm!” derken, şahsiyet abidesi bir asker gibi dik durdu… Rus Çarı karşısında Şeyh Şamil, Gazi Osman Paşa; Bulgar Kralı karşısında Şükrü Paşa… birer şahsiyet abidesi olarak durdukları için saygı gördüler. Tarih de onları şahsiyet abideleri olarak altın sayfalarına kaydetti… Mağlubiyet psikolojisi bile onlarda madalyalaştı!..

Eli kanlı bir katil olan Saddam bile mahkemede, üst düzey yöneticiler hakkında hakim iddianameyi okurken, yerinden fırladı ve şunları haykırdı hakimler heyetinin yüzüne:

“Ulan ne onları suçluyorsunuz!.. Onların hepsi emir kuluydu. Ne yaptılarsa, ben emrettiğim için yaptılar. Onların suçu yok, beni yargılayın!..”

Eli kanlı bir diktatör/katil olmasına rağmen, Saddam’ın o şahsiyetinin zekatını hesaplasam, topunuza da yeter de, artar!..

Hangi gafil sizi askeri okullara aldı, hangi gafil size subay elbisesi giydirdi, hangi gafiller sizi terfi ettirdi?.. Kiminiz Alay Komutanı, kiminiz Tugay Komutanı, kiminiz Ordu Komutanı, kiminiz Hava Kuvvetleri Komutanı oldunuz!.. Suçu sizde bulmuyorum, çünkü sizi normal insan olarak görmüyorum… Şahsiyet ve onurunu kaybetmiş mahlûklarsınız. Bu şahsiyetsizliğinizi nasıl görmediler de, sizi o şerefli forma altında rütbeden rütbeye terfi ettirdiler işte buna yanıyorum!..

Artık, dünyalık her şeyinizi kaybettiniz, onları tekrar elde etmek için, şu 80 milyon insanın yok olması lazım!..

Böyle bir ihtimal olmadığına göre, bari sıradan idam mahkumlarının yaptığı gibi, dik durun ve ayaklarınızın altındaki tabureye tekmeyi siz atın!..

Cellattan ümit bekleyen ahmak mahkum psikolojisine düşmeyin!..

Çoluk çocuğunuza hiç değilse, babamız büyük bir hatanın içine düştü, ama ERKEK adamdı!.. gibi hatıra bırakın…

Fetö sadece dünya ve ahiretinizi yok etmedi. Şahsiyetinizi de yok etmiş!..

Günahım kadar Saddam’ı sevmem, ama mahkemede o erkekçe duruşuna şapka çıkarırım!..

Sizin ise, leşinize bile tükürmem, tükürüğüme acırım!..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar