Programlar

Her gün

ANA HABER BÜLTENİ  - 19:00

Manisa Medya Tv Ana Haber bülteni her akşam 19.00 da Türkiye ve Manisa'nın öne çıkan olayları ve gündeme ilişkin haberlerden oluşmaktadır. Haber bültenin ardından günün spor haberleri hava durumu ile son buluyor.

 


 

Hafta içi her gün

EDEBALİ'NİN SEYİR DEFTERİ - 09:15

Hüsamettin Edebali'nin hazırlayıp sunduğu program günlük gazete haberleri ve günün yorumlarıyla hafta içi her sabah 09.15 de yayına başlıyor. Gazeteci ve yorumcu Hüsamettin Edebali farklı yorum ve tarzıyla tarihten günümüze sosyolojik ve kronolojik değerlendirmeleri ile günü ve gündemi değerlendiriyor.

 


 

TOZLU SAYFALAR

Manisa Medya Tv. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Polat ve Tarih Profesörü Mehmet Çelik'in ilgi ve beğeniyle izlenen bir Manisa Medya Tv programı. Prof. Dr. Mehmet Çelik'in tarihte bilinmeyenleri ele aldığı kadar farklı ve gerçek yorumları tarihe ışık tutuyor. Tarihin bilinmeyen ve tozlu raflardaki kitaplarda saklı olan bilgileri aralayarak izleyiciye anlatan Prof. Dr. Mehmet Çelik Abdullah Polat'la tarihin saklı sayfalarını gün ışığına çıkarıyor.

 


 

Pazar

GELECEĞE BAKIŞ - 10:30

Bir İsmail Aydın Klasiği olan program her alanda konunun işin ehli ve erbabıyla ele alarak değerlendiriyor. Pazar günleri sabah saat 10.30 da yayınlanan programda hafta sonu kahvaltı yaparken farklı yorumlarla izleyebileceğiniz keyifli bir program.

 


 

Cumartesi

KÖY BEREKETİ - 20.00

Kevser Arık tarafından hazırlanan programın sunuculuğunu da kendisi yapıyor. Özellikle kırsal alandaki hayatı ve yaşamı anlatan program Manisa Medya Tv. iç çalışmaları olarak hazırlanıyor. Manisa'nın köylerini tanıtan anlatan program pazartesi günleri saat 20.00 de ekrana geliyor.

 


 

KUŞLUK VAKTİ

Av tutkunu bir genel cerrah olan Dr. Erdem Nalbant'ın hazırladığı ve sunduğu program tam anlamıyla bir hobi programı. Av meraklılarını yakından ilgilendiren Kuşluk vakti haftalık olarak ekranlarda izleyicisiyle buluşuyor. Her türlü avcılık ve av sporunun anlatıldığı ve tanıtıldığı Kuşluk vakti aynı zamanda bir belgesel tadında sunuluyor.

 


 

Salı

ÜMİT ATMAN'LA BAĞLAN HAYATA - 17:30

Dr. Ümit Atman'ın hazırlayıp sunduğu program özellikle madde ve benzer bağımlılıklarla ilgili sosyal bir çalışmayı ekrana yansıtıyor. Çarşamba günleri yayınlanan program canlı olarak 17.30 izleyicisiyle buluşuyor.

 


 

GÖNÜLDEN DÜŞENLER

Gazeteci ve şair Hakan Demir şiir ve müzik dünyasında yer alan sanatçıları ağılayarak şarkıdan türküye şiirden gazele farklı sanatçıları farklı yorumlarıyla ağırlıyor. Haftalık program Gönülden Düşenler müzik ve şiirlerle gönül teline dokunan naif bir zenginliği izleyiciye aktarıyor. Hakan Demir'in kendine has yorumlarıyla şiirlerinin de dile geldiği program müzik ve şiir severleri ekranda buluşturuyor.

 


 

Perşembe

İLMİ HAKİKATLER

Fikir ve düşünce insanı Ali Katıöz Hoca'nın haftalık programı Perşembe akşamları ekrana geliyor. Gençlerin sorularıyla din konularının yanıtlandığı İlmi Hakikatler dinimizde geçmişten geleceğe ışık tutuyor.

 


 

Cuma

MEDYA SAĞLIK - 17:30

Cuma günleri saat 17.30 da yayınlanan sağlık programı Özkan Demiral tarafından hazırlanarak Manisa Medya Tv ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Her hafta bir hastalığın ele alındığı Medya Sağlık'da hastalığın başlangıcından tedavi süreci anlatılıyor. İnsan sağılığını yakından ilgilendiren sağlık programlarının yakından izlendiği kadar, Medya Sağlık'ta yakından takip ve tercih edilen bir sağlık programı.

 


 

SERBEST GÜNDEM

Deneyimli usta takdimci İsmail Aydın'ın hafta da bir ekranlara gelen programı Serbest Gündem Siyasetten güncel konulara, iş dünyasından ekonomiye, sanattan kültüre her alanda konuların ele alınarak farklı bakış açılarıyla değerlendiriliyor. Farklı konuların farklı konuklarla ele alınıp değerlendirildiği Serbest Gündem bir İsmail Aydın klasiği olarak erkana geliyor.

 


 

ALTI LAMBALI SOKAK

Felsefe Öğretmeni Şemsettin Semih Şahin ve Tahir Öğretmeni Naci Yengin'in ünlü Psikoloji Romanı yazanı Manisalı Yusuf Atılgan'ın kitabında ki yerden adını alan Altı Lambalı Sokak Manisa'nın ve ülkemizin yakın tarihini sorguluyor. Konulara, olaylara ve kişilere tarihin bilinmeyen yönleriyle ele alınıp işlendiği program haftada bir izleyiciyle buluşuyor.

 


 

MESLEK HİKAYELERİ

Kaybolan meslekler olarak bilinen tarihte yerini alan mesleklerin ele alınarak belgesel tarzında yapılan program bir Manisa Medya Tv klasiği olarak işleniyor. Hüsamettin Edebali'nin hazırlayıp sunduğu ve Nalbantlık, yorgancılık, keçecilik, koyun kırkma, kalaycılık, demircilik, faytonculuk, değirmencilik, arzuhalcilik gibi eskiye dayanan mesleklerin, meslek erbapların dilinden mesleğin anlatıldığı belgesel tadında bir program.

 


 

KAVANOZDAKİ SORULAR

Hüseyin Akkılıç üniversiteden yeni mezun olan gencin gençlerle yaptığı muhabbetleri genç bakışıyla erkana taşıyor. Farklı bir konuyu gençlerle tartışmaya açan Hüseyin Akkılıç keyifli ve zevkli program ortaya çıkarıyor. Eğlenceli ve mizahi program hafta içi her gün ve yeni bölümleri haftada bir yayınlanıyor.

 


 

OTOMOBİL SEVDASI

Gazeteci Murat Yalçın'ın haftalık programı otomobil tutkunlarını erkana kilitliyor. Klasik otomobillerin tanıtıldığı Otomobil Sevdası tarihin derinliklerinde yerini alan otomobillerin özelliklerini anlatıyor. Bir otomobil tutkunu gazeteci Murat Yalçın otomobil tutkunu olduğu kadar otomobil tutkunlarına keyifli bir nostalji yaşatıyor.

 


 

RÜZGARIN PEŞİNDE GÜNEŞİN İZİNDE

Motosiklet meraklısı ve sevdalılarını yakından ilgilendiren ve hız tutkunlarını ekranlara bağlayan hobi programı. Bir motosiklet sevdalısı Zekai Demirgürz tarafından hazırlanıp ekranlara gelen Rüzgarın peşinde Güneşin izinde programı haftalık hobi programı. Motorcuların her türlü etkinliği, motorların tanıtıldığı ve yarışların perde arkasının ele alındığı Rüzgarın peşinde Güneşin izinde izlenmesi gereken hareketli ve hızlı program.

 


 

DİNİMİZDEN GÜNCEL MESAJLAR

Manisa İl Müftülüğü tarafından hazırlanan Dinimizden Güncel Mesajlar, ilgili kurum tarafından görevlendirilen yetkililer tarafından dinimiz hakkında bilgilendirme programı.

 


 

BİLMEMİZ GEREKENLER

Ardev Vakfı tarafından hazırlanan ve Ali Rıza Demircan hocanın anlatımıyla "Bilmemiz Gerekenler" adlı program haftalık olarak Manisa Medya Tv ekranlarında yayınlanıyor.

 


 

Pazartesi

ENGİN AKYÜZ'LE KONUŞUYORUM - 20:00

Haftalık program Engin Akyüz'le konuşuyorum haftanın öne çıkan konuları, konuklarıyla ağırlayıp değerlendiriyor. Türkiye'nin ve Manisa'nın gündeminde ki konuları ele alan Engin Akyüz, spordan sanata, siyasetten kültüre her alanda konuyu konuklarıyla yorumluyor.

 


 

İNCEDEN NAĞMELER / GÖNÜL SEFASI

İnceden Nağmeler müzisyen ve sanatçı Ahmet İnce tarafından sunumu yapılıyor. Gönül Sefası Ömer Faruk Altunağa’nın hazırlayıp sunduğu programı ile dönüşümlü olarak Çarşamba geceleri 15. Günde bir yayınlanıyor. Genel olarak tasavvuf ve sanat müziği içerikli , konukların sanata bakış açıları ile sanat yönlerinin ele alındığı müzik içerikli haftalık bir program.

 


 

Cuma

KALİTE YOLCULUĞU - 11:00

İkram Taşdemir’in hazırlayıp sunduğu “Kalite Yolculuğu” programında;  Ürün, Hizmet, Aile, İş ve sosyal yaşamda kalitenin önemi irdeleniyor. Farklı konu ve konuklarla “Kalite Yolculuğu” Cuma 11:00’da Manisa Medya TV’de.